Kardinal Nemet sudjeluje na susretu biskupa iz Europe i Afrike u Luksemburgu
Od ponedjeljka 25. do četvrtka 28. maja 2026. godine delegacija biskupa Vijeća europskih biskupskih konferencija (CCEE) i Vijeća biskupskih konferencija Afrike i Madagaskara (SECAM) održava susret u Luksemburgu na temu „Evangelizacija i sinodalnost: kontinentalni putevi“. Na susretu sudjeluje i kardinal Ladislav Nemet, SVD, beogradski nadbiskup i metropolit i potpredsjednik CCEE-a.
Susret koji od 2004. godine pruža vrijednu priliku za razmjenu informacija i zajedničko promišljanje o izazovima s kojima se Crkva suočava u svijetu, ove godine se usredotočio na ispitivanje provedbene faze Sinode o sinodalnosti i napretka koji se postiže u lokalnim Crkvama, kao i na izazovima evangelizacije u različitim kontinentalnim kontekstima u svjetlu Evangelii Gaudium.
ccee.eu / KMC



