Homelokalne vestiBeogradska Nadbiskupija: “Noć muzeja”

Beogradska Nadbiskupija: “Noć muzeja”

 

Beogradska Nadbiskupija je u noći 21. 05. 2016. godine bila jedna od sedamdeset lokacija otvorenih za posetioce povodom kulturne manifestacije „Noć Muzeja“, koja se ove godine održava po 13. put.

Za razliku od prošle godine, kada je učestvovala kao tajna lokacija, Nadbiskupija je ove godine – kao javna lokacija – svoja vrata širom otvorila za mnogobrojne posetioce, koji su imali priliku da od 17h do 24h u pratnji vodiča-volontera upoznaju nadasve bogatu istoriju „Kuće Nadbiskupije“. Tom prilikom posetioci su upoznati s istorijom  zgrade, pre svega poznate kao sedište Nadbiskupije. Poseban trag na posetioce ostavila su ostvarenja isusovca p. Marka Ivana Rupnika u kapeli Pohoda i dvorani „Evropa“, kao i vrt Nadbiskupije –  „Bogorodičin vrt“. U župskoj crkvi Krista Kralja imali su zadovoljstvo da uživaju u zvucima orgulja, na kojima su svirali studenti Muzičke akademije. 

Zgrada naše Nadbiskupije, s razlogom znane i kao „Kuća susreta“, ovog puta je za svojih oko 1000 posetilaca opravdala svoje ime. (kmc)

 

FOLLOW US ON: