Proslava svetkovine Svih svetih i Dušnog dana – euharistijska slavlja i molitva na groblju

Na svetkovinu Svih svetih 1. novembra 2020. godine mons. Stanislav Hočevar, nadbiskup i metropolit beogradski predvodit će euharisitjsko slavlje u 9 sati u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije u Beogradu.
Na Dušni dan 2. novembra 2020. godine Nadbiskup će euharistijsko slavlje predvoditi u 10 sati u crkvi Krista Kralja, a u 18 sati u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije.
O svetkovini Svih svetih i o Dušnom danu drevni je običaj molitve za pokojne. Stoga će svećenici i ove godine moliti i blagoslivljati grobove po sljedećem rasporedu:
SVI SVETI, 1. novembar 2020.
NOVO GROBLJE – zajednička molitva ispred Austrijske kapele u 13.30 časova, a zatim pojedinačni blagoslov grobova.
CENTRALNO GROBLJE – zajednička molitva kod parcele br. 15 u 13.30 časova, a zatim pojedinačni blagoslov grobova.
GROBLJE LEŠĆE – zajednička molitva kod parcele obitelji Bošnjak 13.30 časova, a zatim pojedinačni blagoslov grobova.
TOPČIDERSKO GROBLJE – zajednička molitva kod kapele 13.30 časova, a zatim pojedinačni blagoslov grobova.
GROBLJE ORLOVAČA – zajednička molitva na parceli kod glavnog ulaza 13.30 časova, a zatim pojedinačni blagoslov grobova.
ZEMUNSKO GROBLJE – blagoslov grobova počinje u 13.00 časova. Zajednička je molitva kod križa u 16.00 časova.
DUŠNI DAN, 2. novenbar 2020.
GROBLJE ŽELEZNIK – zajednička molitva u 13.00 časova, a zatim pojedinačni blagoslov grobova.
NOVO BEŽANIJSKO GROBLJE – zajednička molitva kod spomenika Nemcima u 13.00 časova, a zatim pojedinačni blagoslov grobova.
(kmc)