Kardinal Nemet: Europa bi trebala biti „kontinent nade“
357Views
Na ovogodišnjem Duhovskom dijalogu u dvorcu Seggau (Austrija), u četvrtak 21. maja kardinal Ladislav Nemet SVD, beogradski nadbiskup i metropolit, uputio je snažnu teološku i društvenu poruku o budućnosti Europe. Unatoč krizama, polarizaciji i društvenom umoru, kardinal naglašava da ne smijemo previdjeti dublje sile koje naš kontinent mogu ojačati.
“Europa koja slijedi isključivo vlastite ekonomske interese gubi svoju dušu”, zaključio je kardinal Nemet, pozivajući na obnovu kontinenta kroz zajedništvo vrijednosti i nepovredivo dostojanstvo svake osobe.
Izvor: Kathpress