Obredi Velike nedjelje po župama u Beogradu
Nedjelja, 14. 04. 2019. – Cvjetnica
Bl. Djevica Marija (Hadži Milentijeva 75) – 10h (prije mise blagoslov granćica, procesija)
Krist Kralj (Krunska 23) – 9h, 11.30h (ENG), 18h
Sv. Anto (Bregalnička 14) – 10h i 18h 10h (blagoslov granćica, procesija)
Sv. Ćiril i Metod (Požeška 35)– 7h, 10h, 12.30 (FR), 17.30h (Križni put), 18h
Sv. Josip (Pribojska 23)– 10h
Sv. Petar (Makedonska 23) – 7h, 9h (ENG), 10h, 18h
Veliki ponedjeljak, 15. 04. 2019.
(raspored misa kao radnim danom)
Bl. Djevica Marija (Hadži Milentijeva 75)– 18h
Krist Kralj (Krunska 23)– 18h
Prigoda za ispovijed od 16 – 17h
Sv. Anto (Bregalnička 14)– 7.30h i 18h (Ispovijed pola sata prije večernje mise)
Sv. Ćiril i Metod (Požeška 35)– 18h (Križni put u 17.30h)
Sv. Josip (Pribojska 23)– 17h
Sv. Petar (Makedonska 23)– 8.30h i 18h (Ispovijed od pon. do sre., od 17h)
Veliki utorak, 16. 04. 2019.
(raspored misa kao radnim danom)
Velika srijeda, 17. 04. 2019.
(raspored misa kao radnim danom)
Misa blagoslova i posveta ulja, u crkvi Krista Kralja (Krunska 23)
u 10h (predvodi o. nadbiskup)
Veliki četvrtak, 18. 04. 2019.
Večera Gospodnja i obred pranja nogu
Bl. Djevica Marija (Hadži Milentijeva 75) – 19h
Krist Kralj (Krunska 23)– 19h do 24h euharistijsko klanjanje (Getsemanska ura) predvodi o. nadbiskup
Sv. Anto (Bregalnička 14)– 18h
Sv. Ćiril i Metod (Požeška 35)– 19h
Sv. Josip (Pribojska 23)– 17h
Sv. Petar (Makedonska 23)– 18h (slijedi bdjenje 1 sat )
Veliki petak, 19. 04. 2019.
Obred muke Gospodnje
Bl. Djevica Marija (Hadži Milentijeva 75) – 19h (18.00 Križni put)
Krist Kralj (Krunska 23) 19h; 07.30 jutarnja molitva, služba riječi; 15h križni put (predvodi o. Nadbiskup); prigoda za sv. ispovijed
Sv. Anto (Bregalnička 14) – 18h (predvodi o. nadbiskup)
Sv. Ćiril i Metod (Požeška 35) – 19h (od 18.30 Križni put)
Sv. Josip (Pribojska 23) – 17h (od 16h Križni put)
Sv. Petar (Makedonska 23) – 18h
Velika subota, 20. 04. 2019.
Uskršnje bdjenje
Bl. Djevica Marija (Hadži Milentijeva 75) – 22h (blagoslov jela poslije bdjenja)
Krist Kralj (Krunska 23) – 22h , 07.30 jutarnja molitva, služba riječi; cijeli dan otvorena crkva uz dežurstvo, osobna molitva pred Kristovim grobom – u tišini
Sv. Anto (Bregalnička 14) – 20h misa bdjenja
Sv. Ćiril i Metod (Požeška 35) – 19h (16h blagoslov jela)
Sv. Josip (Pribojska 23) – 20h (blagoslov jela poslije bdjenja)
Sv. Petar (Makedonska 23) – 20h (19h bdjenje uz Gospinu krunicu)
Uzvišenje sv. Križa – 20h (Jug Bogdanova 1, Niš, predvodi o. nadbiskup)
USKRS, 21. 04. 2019.
(po nedjeljnom rasporedu)
Bl. Djevica Marija (Hadži Milenti. 75) – 17h (blagoslov jela poslije bdjenja)
Krist Kralj (Krunska 23) – 8h, (SI), 10h, 11.30h (ENG), 18h (predvodi o. nadbiskup)
Sv. Anto (Bregalnička 14) – 10h i 18h
Sv. Ćiril i Metod (Požeška 35)– 7h, 10h i 18h
Sv. Josip (Pribojska 23)– 10h (blagoslov jela poslije mise)
Sv. Petar (Makedonska 23) – 7h, 9h (ENG), 10h i 18h
Župa Rođenje sv. Ivana Krstitelja – 10h Smederevo (predvodi o. nadbiskup – RTS prenosi)
Uskršnji ponedjeljak, 22. 04. 2019.
(po nedjeljnom rasporedu)
Sv. Petar: nema sv. misa, u 9h (ENG)
Krist Kralj: u 10h i 18h
Bl. Djevica Marija (Hadži Milenti. 75) u 18h, Uskršnji koncert u 19h
Kapela Bezgrješno začeće Blažene Djevice Marije u Višegradskoj: 18h (SI)
(kmc)